Školské batohy pre mládež – výbavu začnite dopĺňať batohom

Čím skôr si batoh kúpite, tým lepšie. Náklady na vybavenie dieťaťa do školy sú vždy vysoké. Preto sa ich oplatí rozložiť na dva-tri mesiace. Nezačínajte však peračníkom, obedárom či zošitmi. Najlepšie je najprv vybrať batoh. Už len preto, že máte batoh, budete vedieť, aké je rozloženie vreciek, a teda aké tvary a veľkosti škatúľ na jedlo, fliaš na vodu či termohrnčekov zvoliť. Aké farby, vzory zladiť. Budete potrebovať ďalšiu tašku na športové oblečenie a pod. A keď sa nad tým zamyslíte, je dobré pozrieť sa, čo nájdete na trhu - pozrite sa na školské batohy pre tínedžerov.

Batohy pre mládež do školy - prečo sa oplatí dať si batoh?

Aj staršie dieťa (10-15 rokov) by malo nosiť školský batoh, nie mäkký mestský batoh alebo - čo je najhoršie - kabelku. Žiak síce od prvého ročníka už poriadne vyrástol, no do školy si berie aj viac vecí. Dieťa má viac vyučovacích hodín (a následne aj zošity a knihy), ale je aj dlhšie v škole, takže potrebuje viac jedla a pitia. Po škole často chodí na mimoškolské aktivity, ktoré si môžu vyžadovať špeciálne oblečenie alebo ďalšie učebnice.

Vedeli ste, že ...
Staršie deti a dospievajúci nosia školské batohy, ktorých hmotnosť dokáže zdvojnásobiť maximálne zaťaženie chrbtice, teda 15 % telesnej hmotnosti?

 

Predstavte si, že namiesto nosenia kníh a iných potrebných vecí v kvalitne zostavenom batohu s dosť tuhým, možno až mierne profilovaným chrbtom ich študent hodí do mäkkého batohu alebo tašky nosenej na jednom pleci. A tak každý deň niekoľko stoviek dní v roku. A potom ďalší rok. Takéto ošetrenie chrbtice v čase, keď majú deti niekoľkokrát málo pohybu a následne zaťažujú krčný úsek nakláňaním sa k telefónom a počítačom, môže mať obrovské zdravotné následky.

Preto, aby sme umožnili našim študentom rozhodovať sa o tom, s čím budú každý deň cestovať po svete, musíme si dať jednu podmienku – bude to batoh zdravý pre chrbticu.

Dnes mnohé spoločnosti pod názvom „ mestský batoh“ ukrývajú dobré vzory pripomínajúce decentné kabelky. To sa zmenilo, keď sme so sebou začali nosiť notebooky. Skôr sa v meste vyrábali ľahké „handry“. Neriaďte sa teda názvom, ale pozorne si batohy prezrite alebo si prečítajte ich popis.

Módne batohy pre mládež - vyberte si svoj obľúbený vzor

Školské batohy pre tínedžerov majú mnoho dizajnov, štýlov a farieb – na tie sa zameriavame na začiatku. Vyberáme očami – to znamená, že prvé nákupné rozhodnutia robíme na základe toho, čo vidíme. Skôr ako začneme posudzovať kvalitu a porovnávať ceny, musíme mať pocit, že sa nám niečo páči. U detí je ešte silnejší, preto sa nehádajme, ak náš žiak trvá na tom, že batoh musí byť mačiatkový, ružový alebo čierny. My, rodičia, sme tu na to, aby sme zabezpečili funkčnosť.

 

Školské tašky – Vaše dieťa bude chodiť do školy s radosťou

Výber mládežníckych batohov do školy je taký veľký, že stačí len dobre hľadať a určite nájdete niečo, čo splní očakávania oboch strán. Hneď vám poviem, že aj keď je školská taška z minulých rokov stále dobrá, ale dieťa cíti potrebu zmeniť vzor, ​​napríklad z transformátorov na vesmír, mali by sme sa dohodnúť. Pohoda v skupine rovesníkov je v tomto veku veľmi dôležitá. Je prirodzené, že momentálne sa deti hanbia nosiť napríklad vzor s Mackom Pú. Ale nebojte sa, vráti sa to, keď sa stanú mladými dospelými a siahnu po detských citoch.

Veľké školské batohy pre mládež

Kapacita ruksaku pre staršie dieťa závisí nielen od počtu vyučovacích hodín za deň, ale aj od organizácie samotného dňa. Ak vaše dieťa neobeduje v škole, viete, že si musí dať veľký obed. Mali by ste pamätať aj na vodu – minimálne množstvo vody na 6 lekcií je 0,7 litrová fľaša. Aj toto sa nám musí zmestiť do batohu. Aktivity navyše po škole? Možno budete musieť pridať oblečenie, tanečné topánky alebo knihu? Budeme potrebovať asi tucet litrov kapacity.

Kým v prípade prváka je najlepšia školská taška s jednou širokou priehradkou a niekoľkými vonkajšími vreckami, staršiemu študentovi môže dobre poslúžiť veľký, mládežnícky batoh s dvomi alebo aj tromi priehradkami. Jeden si nechá knihy a peračník, druhý športové oblečenie (v starších ročníkoch to môže byť poriadne špinavé) a tretí obed. Navyše vonkajšie vrecká na pitie.

Pohodlné školské batohy pre tínedžerov

Väčšie dieťa nepotrebuje bedrový ani hrudný pás, ale pevný, polstrovaný úväz. Nemusí mať adresáta (nezabudnite z bezpečnostných dôvodov zadať iba telefónne číslo rodiča, nikdy nie meno alebo adresu dieťaťa). Dôležité sú aj odrazy, či už v prípade batoľaťa alebo dospelého. Bočné vrecká na nápoje sa oplatí urobiť pomerne flexibilné, pretože staršie deti so sebou nosia väčší nápoj. Vybavenie ako malé vnútorné vrecko na drobné a občiansky preukaz alebo lístok a miesto na pripnutie kľúčov či kľúča do školskej skrinky sa stále hodí. Keďže starší žiak chodí do školy väčšinou sám, oplatí sa venovať pozornosť tomu, či je batoh aspoň čiastočne nepremokavý. Takéto detaily môžu skutočne rozhodnúť o každodennej funkčnosti batohu."